1pxNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

drewno

 

Do produkcji naszych mebli używamy starannie wyselekcjonowanych gatunków drewna najwyższej jakości.

DREWNO DĘBOWE

Dąb zaliczany jest do jednych z najcenniejszych gatunków drewna. Surowiec ten od wieków utożsamiany jest ze szlachetnością, elegancją, trwałością i luksusem. Wszystko to zawdzięcza swoim wyjątkowym właściwościom. Dębina jest drewnem twardym i wytrzymałym, charakteryzuje się wysoką trwałością oraz odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Zaletą desek dębowych są również walory estetyczne. Charakterystyczna, szaro-żółtawa barwa urozmaicona jest nieregularnie rozłożonymi, prostymi słojami, co razem tworzy surowy efekt, który sprawdza się w każdym wnętrzu. Żaden gatunek drewna nie tworzy takiego klimatu jak dąb - umiejętnie łączy on elegancję z przytulnością.
Należy również wspomnieć, że czynniki takie jak czas, promieniowanie słoneczne czy wilgoć przyczyniają się do stopniowej zmiany naturalnego koloru dębiny na ciemniejszy. Co ciekawe, im drewno dębowe jest starsze, tym jego wartość rynkowa jest większa.
Jeżeli zależy nam, by zachować piękny wygląd dębowych elementów, należy je regularnie pielęgnować i czyścić. Olejowanie, woskowanie i ogólna impregnacja to podstawa, która zapewni dębinie długowieczność.

 

 

 

 

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl